מאמרים

אם לשבור רגל, אז במהלך חופשת סקי משותפת - חלק 2

חלקו של העובד בנסיעה
לכאורה, עלולים העובדים להתלונן על שני דברים, על זה שהם בכל זאת צריכים לממן חלק מהחופשה, למרות שכותרתו היא פעילות החברה, אבל אם נציג בפניהם את המחיר האטרקטיבי בזכות ריבוי המשתתפים והתערבות ההנהלה, ואם נזכיר להם שהנופש מחליף בעצם את תוכניותיהם הפרטיות, וכמובן נפרט את כל המעלות שכבר צוינו כאן, סביר להניח שרוב האנשים ישמחו להצטרף. הצלחה של כזה מפעל תבטיח שבשנה הבאה הם ילחצו על המנהל הקשוח לבחור יעד חדש.
למה דווקא חופשת סקי?
כי קודם כל טיסה ליעד לבן שאין כמוהו בארץ כבר יוצר התרגשות, ובנוסף בטורקיה כנראה שכולם כבר ביקרו. מעבר לכך מרכזי הספורט הלבן בארצות קרות באירופה מתאימים את עצמם לכל קבוצה. רמות הלימוד מותאמות באופן אישי, המזון יכול להיות צמחוני או כשר, על פי הזמנה מראש וגם ילדים ימצאו עניין רב בכל הפעולות שיהיו להם במהלך חופשת סקי מאורגנת.
הרווח הוא כמובן של כולם, העובדים שמרגישים מוערכים ויכולים ליהנות עם חבריהם לעבודה מבלי לוותר שוב על כמה שעות איכות עם בני המשפחה, גם המנהלים ובעלי המניות ייצאו נשכרים מכיוון שהם יקבלו חזרה עובדים גאים, שהטעינו מצברים ומוכנים עכשיו להתנפל על כל הפרויקטים שממתינים להם בעצבנות. כך חופשת סקי שעלתה למנהל כמו יום כייף במצפה רמון, תחולל פלאים במשרדי המפעל.

חזרה לחלק ראשון