מאמרים

אם לשבור רגל, אז במהלך חופשת סקי משותפת

הדילמה של כל מנהל בכיר היא איך לארגן את החופשות השנתיות של כל העובדים בלי שהדבר יפגע בהתנהלות השוטפת של המפעל. מקומות עבודה גדולים כמו התעשייה האווירית, למשל, סוגרים את שעריהם בזמן קבוע וידוע מראש, והעמלים העייפים צריכים להתאים את עצמם לנוהל.
מהלך כזה מתאים למקומות שעלות התפעול שלהם גדולה, כך שהחופשה השנתית האחידה גם חוסכת הוצאות כבדות למשך כשבועיים וגם מדלגת על האירגון המסובך של מילויי המקום. במקומות קטנים יותר, מצליחים עובדים לחפות זה על זה בתקופות פנאי ובילוי וכך אין הפסד של ימי העבודה של העסק עצמו.
אם נחבר להתלבטות הזו גם את הרצון והצורך של אחראים ובעלי ממון להעניק לעובדיהם המסורים הטבות בצורת פעילויות נופש משותפות, נוכל אולי להציע פתרון משולב לכל ההתחבטותיות האלה, שגם ייתן מענה לכמה צרכים הקשורים זה בזה, וכולם ביחד לעניין עצמו: מענה כלכלי, מענה אנושי ומענה חברתי.
חופשת סקי משותפת – יש גם יתרונות כספיים
הרעיון הוא כזה. מוצאים דיל שווה במיוחד שכולל טיסות, שהות ופעילות פנאי. בהוטלים הסמוכים למסלולי הגלישה מוצעות גם פעילויות שונות ומגוונות המתפרסמות מידי יום על לוח הופעות מרכזי, והשמחה רבה. מקום העבודה מממן את חלקו היחסי בפרויקט. הסכום יכלול רבים מסעיפי רווחת העובד בתקציב המפעל, אפילו את מתנת החג הקרוב – הכל כדי להקטין את

המשך מאמר