מאמרים

צריך מאמן, כדי להצליח לתכנן חופשת סקי

ההתמודדות האין סופית עם הכספים שיש לנו בבנק, בארנק, בתוכניות חיסכון או בכספים שאין לנו ורשומיפם במשכנתא או בהלוואות שלקחנו כדי לשפץ את המטבח או להזמין חופשת סקי, כל אלה מעמידים בשאלה את היכולת האמיתית שלנו לנהל את העניין המרכזי בחיי האדם בעולם המערבי. אז נכון שמדברים הרבה על סיפוק בעבודה ועל הצורך בחיים מלאים ורוחניים במידה מספקת, אבל למעשה כולנו רצים אחרי הזנב של עצמנו בניסיון להשיג עוד משרה, עוד מכונית ובוודאי שלהגדיל את העתודות הכספיות שלנו לאורך השנים.
המחשבה שכל אחד מסוגל לנהל את הונו בעצמו היא מעט ילדותית, מכיוון שהיום הנושא הרבה יותר מורכב, גם אם מדובר בהשקעה של מיליונים בסטארטאפ או בלגמור את החודש אצלנו בבית. כל ההתנהלות הכספית דורשת הבנה מעמיקה ויכולת נפשית בשלה, קודם כל כדי לא להיגרר לקריסה כלכלית ובוודאי כדי להפוך את החיים לנוחים יותר. אז נכון שאפשר לעשות את זה בעזרת אותה חופשת סקי שחשקנו בה, אבל איך עושים את זה בלי לחזור ממנה אל מציאות בעייתית. לשם כך אולי כדאי להיעזר באנשי מקצוע.
מאמן פיננסי כמוהו כמאמן בחדר כושר
ואכן, אם נשתכנע שכל ההכנסה שיש לנו יכולה להפוך לתחילתו של רווח גדול מדצ אחד, אבל מצד שני עלולה להישאב אל ערימת החובות בלי לקדם אותנו לשום מקום, נוכל להבין שלא כל אחד מסוגל לנהל את כספיו ושכדאי להיעזר במאמן (קאוצ'ר).

המשך מאמר